Tanie ubezpieczenie OC

Tanie ubezpieczenia komunikacyjne są już niestety przeszłością. Dlatego też koniecznością jest długotrwałe poszukiwanie odpowiadającej nam polisy, jeżeli nie chcemy płacić dużo za OC i AC naszego samochodu. Jeżeli jesteśmy młodymi kierowcami, ten problem będzie dotyczył nas bardzo intensywnie. Koszty za ubezpieczenia pierwszych aut dla nowicjuszy są bowiem wyjątkowo wysokie w obecnej rzeczywistości. W jaki sposób możemy więc znaleźć tańsze ubezpieczenie OC, takie które sprawi że nie będziemy musieli płacić równowartości naszego auta tylko po to, by móc legalnie poruszać się po drogach? Sprawdźmy to.

Kalkulujemy koszt polisy

Jeżeli chcemy znaleźć dla siebie najtańszą polisę OC, nie powinniśmy nigdy iść do pierwszej lepszej ubezpieczalni. W takiej sytuacji możemy tylko stracić i to bardzo duże pieniądze. Warto zamiast tego usiąść na parędziesiąt minut przed komputerem i skalkulować wysokość ubezpieczeń na stronach różnych firm. Takie kalkulatory udostępnia dziś praktycznie każdy większy ubezpieczyciel, takie jak na przykład firma ubezpieczeniowa Compensa. Warto odwiedzić przynajmniej kilkanaście stron i dokonać kalkulacji w różnych miejscach. Może się okazać, że znajdziemy ubezpieczenie tańsze nawet o kilkaset złotych wobec tego, które planowaliśmy zakupić na początku. Poleca się robić to zarówno młodym kierowcom jak i starszym, którym zależy nam tym by mieć jak najtańsze OC na swój samochód. Czy jest to bezpieczne? Okazuje się, że absolutnie tak. Możemy bez problemu podać wszystkie swoje dane, a także swojego auta, bez ryzyka że przedostaną się one w niepowołane ręce.

Korzystamy z porównywarki

Inna opcja to skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń różnych firm, która znajduje się na jednej, pojedynczej stronie internetowej. Nie musimy wtedy spędzać tak dużo czasu na odwiedzanie witryn różnych ubezpieczycieli i wpisywanie na każdej z nich kompletu danych o sobie oraz naszym samochodzie. Robimy to raz i otrzymujemy pełną listę wyników, która może obejmować oferty nawet od kilkudziesięciu firm ubezpieczeniowych. W ten sposób na pewno znajdziemy dobrą ofertę dla siebie, zwłaszcza jeżeli jesteśmy młodym kierowcą, który dopiero zdał swoje prawo jazdy i kupił pierwszy samochód. Warto pamiętać, że czasami porównywarki mogą stosować dodatkowe bonusy, które nie są dostępne gdy idziemy do biur ubezpieczycieli stacjonarnie. Tym bardziej warto więc korzystać z usług takich porównywarek, ponieważ ma to bardzo duży sens pod kątem naszych oszczędności finansowych, a także wyszukiwania najlepszego ubezpieczenia OC i AC na auto.